Děkuji za návštěvu mých stránek. Přijďte zase :o) ... Adriana alias Jorja.As

Květen 2008

Za bleskovku od Scissors

30. května 2008 v 9:31 | Jorja.As |  * For me *
Díky, je to nádherné.

Spřátelené/Oblíbené blogy - aktualizováno

29. května 2008 v 21:07 | Jorja.As |  * Další věci k oblíbeným stránkám... *
Pár věc na úvod:
  • je zde seznam dosud spřátelených či jen mých oblíbených stránek, pokud se v něm najdete, ale už nemáte zájem stačí napsat
  • pokud se v něm nenajdete, z jakéhokoliv důvodu, stačí taky napsat
  • platí pro oba mé blogy (www.jorjaas.blog.cz i www.jorjaas.blogspot.com)

Nakreslete zločince a pošlete ho za mříže

29. května 2008 v 20:55 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
První systémy, které se snažily nahradit do té doby náročnou práci kreslířů, byly založeny na částech fotografií nebo nakreslených částech obličeje na průhledných fóliích. Tzv. identikity se poprvé objevily na konci čtyřicátých let minulého století. I přes relativně malý počet základních částí (zpravidla desítky) umožňují sestavování miliard kombinací obličejů, protože jednotlivé části je mezi sebou nutné násobit.

Sestavte si portrét vlastního zločince

29. května 2008 v 20:49 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
Vyzkoušet si práci policistů můžete při sestavování obličeje v programu FACES 4.0 (funkční demoverze ke stažení zdarma zde). Vyrábí firma iQ Biometrix (cca. 18,4 MB).

Součástí programu je i pozorovací cvičení, kde se na danou dobu (podle navolené obtížnosti) zobrazí osoba, kterou je pak nutné sestavit z dostupných částí obličeje. I v případě demoverze se zejména v nejtěžším stupni obtížnosti jedná poměrně o náročný úkol.

Stříkance krve odhalí, jak byl vrah brutální

29. května 2008 v 20:46 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
Krev díky pokrokům v analýze DNA umožňuje naprosto spolehlivě (kromě dvojčat) identifikovat osobu, které patří. Pro řešení výše uvedeného případu však tato informace nestačí. Pachatel se k vraždě přiznat nechce, přítomnost na místě činu nepopírá. Tvrdí však, že jednal v nutné obraně. Lže?

Detektor lži usvědčí každého. Pravda, nebo lež?

29. května 2008 v 20:40 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
K odhalení vraha nebo špiona stačí ve filmu pár přesně mířených otázek. K padouchovi se připojí hadička, a když lže, obrazovka počítače začne červeně blikat. Skutečnost je trochu složitější a zařízení, kterému se zjednodušeně říká detektor lži, bohužel takhle jednoznačné odpovědi nedává.

Existuje vůbec skutečně funkční detektor lži? Nesvědčí o opaku fakt, že desítky špionů v klidu působily v cizích zemích, pravidelně procházely detektorem lži a pravidelně ho oklamávaly? Agent CIA Ames vyzrazoval téměř deset let americká tajemství a jména špionů Rusům a během této "spolupráce" byl podroben testu dvakrát. V obou případech prošel. Jak moc se tedy dá detektoru lži věřit?

Je jasné, že 100% účinná detekce lži neexistuje. Bohužel. Kriminalistika by pak ztratila smysl a veškeré dokazování viny by se smrsklo na pár minut před soudem a otázku: "Zabil/a jste ho/ji?"

Tajemství kriminalistiky - 1.díl

29. května 2008 v 20:37 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
Je to krev, nebo rez?
Doba, kdy se krev "zkoumala" tak, že se na skvrnu nakapal peroxid vodíku, a pokud skvrna zašuměla, tak se "prokázalo", že se jedná o krev, je naštěstí už dávno pryč.

Přesto se jednalo o jeden z prvních vědečtějších testů než rozlišení podle barvy. Zaschlá krev totiž vůbec nemusí vypadat tak ideálně jako ve filmu a může být mnohem častěji než čerstvá zaměněna za nejrůznější materiály, jako jsou barva, rajčatová šťáva, rez a další. Laboratorní zkoumání dnes již nečiní potíže díky analýze DNA - je možné zjistit konkrétní osobu, která stopu zanechala, s téměř absolutní jistotou. Hlavním problémem je stopy nalézt a správně zajistit.

Tajemství kriminalistiky - úvod

29. května 2008 v 20:36 | Jorja.As |  → Tajemství kriminalistiky
4. 8 začal vycházet na http://www.idnes.cz/ tento skvělý "seriál", který nám umožní REÁLNĚ nahlédnout do práce kriminalistů a detektivů.
Jeho autory jsou: Martin Fürbach, Technet.cz.
Tak směle do čtení.

Laura - životopis

29. května 2008 v 20:30 | Jorja.As |  LAURA PAUSINI
Italská zpěvačka Laura Pausini dosáhla velkého úspěchu, když prodala více než 29 milionů hudebních nosičů se svými alby "Laura Pausini", "Laura", "Le cose che vivi", "La mia risposta", "Tra te e il mare","From the Inside","Resta in Ascolto". Vydala také album "The best of-E ritorno da te" a v roce 2005 CD+DVD "Live in Paris 05". Získala 1 diamantovou desku, přes 160 platinových desek, spoustu zlatých desek a bezpočet různých mezinárodních ocenění.. V roce 2006 vydala album s názvem "Io canto"("Já zpívám"), po kterém následovalo ke konci roku 2008 Primavera In Anticipo, kde si střihla duet s Jamesem Bluntem...

Laura Pausini 3 písničky

29. května 2008 v 20:22 | www.youtube.com |  LAURA PAUSINI
Rubriku o Lauře tady dávám z toho důvodu, že je to skvělá zpěvačka a má perfektní písničky. Navíc to není žádný namyšlená americký hvězdička. A alespoň trochu oživí tyto stránky.
Nejspíš nejznámější písnička - Surrender
A mé nej písničky ... teda Laury :-)
- Un'Emergenza D'amore
- Un Giorno Senza Te

Charles Manson

29. května 2008 v 20:11 | www.spsmvbr.cz |  → Činy | Místa | Lidé
Charles Miller Manson

1934 Cincinnati - Ohio
V roce 1969 oblétlo jeho jméno celý svět. Společně se členy své "Rodiny" zavraždil 7 lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky slavného režiséra polského původu Romana Polanského. Ve svých 13 letech spáchal Manson svůj první zločin - ozbrojené loupežné přepadení. O pět let později se dopustil homosexuálního násilí a byl policií registrován jako "nebezpečný element s násilnickými sklony". V roce 1960 byl odsouzen na 10 let za kuplířství, podvody a krádeže. Ve věznici se naučil hrát na kytaru. Po 7 letech byl předčasně propuštěn na svobodu a hned zamířil do centra kalifornského hnutí hippies. V atmosféře beatové hudby, volné lásky a drog založil náboženskou komunu a dal ji jméno "Rodina". Sám se pasoval do role Ježíše.

Bonnie Parkerová & Clyde Barrow

29. května 2008 v 20:07 | www.spsmvbr.cz |  → Činy | Místa | Lidé
Bonnie Parkerová & Clyde Barrow
Americký středozápad 1932 - 1933

Životní příběh gangsterů Clyda Barowa a Bonnie Parkerové zromantizovalo několik knih a zejména film s názvem Bonnie a Clyde, který v roce 1967 natočil režisér Arthur Penn. Hlavní postavy ve skutečnosti krutého příběhu vytvořila Fay Dunawayová a Warren Beatty. Snímek byl nominován na Oscara v devíti kategoriích a ve dvou cenu také obdržel. Gang legendární dvojice vyplenil běhou dvou let několik tuctů bank a benzínových pump na americkém středozápadě a za oběť mu přitom padlo více než 15 lidí. V květnu 1934, nedaleko Gibslandu poblíž Arcadie v severní Louisianě, jejich šedou fordku V-8 a nakonec i životy zastavila salva mužů zákona. Není bez zajímavosti, že jejich celková suma z přepadů bank a benzínových pump činila pouhých 1.500 dolarů...

320 + info o 4.řadě

27. května 2008 v 0:56 → Díly CM
Musím přiznat, že třetí řadu nesleduju, nějak nevlastním AXN. Ale měla jsem možnost vidět pár dílů první poloviny a musím říct, že jsou pořád dost dobré.
Závěr 3. řady (má jen 20 dílů) byl naplánován jako Cliffhanger a dost se jim to povedlo:
Producent se naštěstí nechal slyšet, že jeden ze členů týmu sice bude vážně zraněn, ale snad by neměl umřít. Tak uvidíme...
4. řada Myšlenek bude mít 26 dílů a přidají se prý i nějací noví autoři k těm stávajícím.

A. J. Cook čeká mimi

22. května 2008 v 22:13 Další info CM
Takže jak napovídá titulek A. J. je těhotná. Ale nebojte se, scénáristé myšlenek, pokud půjde vše dobře, zakomponují těhotenství i do seriálu. Ke konci 3. řady, JJ radostnou novinu oznámí "svému partnerovy".
Miminko by se mělo narodit v září a "hrát" dítě JJ.

Návrat?

22. května 2008 v 22:07 * News *
Jelikož blog na kterém pokračuju. Jestli se tomu tak dá říkat. Je dost nepřehledný, co se týče rubrik, bude tam jen CSI a vše co se jí týká. Tady dubu dávat nějaké info o Criminal Minds, Standoff, Huff, a dál uvidíme :-)